yat, tekne kontrolu

Sezon Öncesi Tekne Kontrolu

Teknenizi yeni aldıysanız veya uzun zamandır kullanıyorsanız, bazı yerlerin eskidiğini, bazı parçaların bozulduğunu görürsünüz. Sezon öncesinde denize çıkmaya başlamadan önce teknenize bakım yapmanız gerekir. Herkesin teknede bazı öncelikleri vardır. Bu öncelikler de genellikle kişinin iyi anladığı bölgelerden başlar.

Aslında denize çıkarken teknenin her tarafının eksiksiz olması, donatımının tam olması gerekir. Bazı bölümler kişisel keyfe bırakılsa bile bazı bölümler denize çıkmadan önce mutlaka onarılmalı veya yenilenmelidir.

Teknenizle denize çıkmadan önce profesyonel bir gözle teknenin tüm durumunu gözden geçirip, eksikliklerin belirlenmesi birinci önceliktir. Eksikliklerin önem sırasına göre sıralanması ve zamanında yapılması gerek emniyet gerek kişisel keyif açısından önem taşır. Bu tür bir kontrol ve eksikliklerin veya bozuklukların raporlanması için hizmete hazırım.

Kontroller:

-Sabit arma
-Yelkenler
-Halatlar
-Demirleme
-Motor
-Ana gövde
-Tesisat
-Elektrik tesisatı ve elektronikler
-Emniyet teçhizatı

Teknenin tümünü ve tüm donanımını kontrol ettirebileceğiniz gibi sadece bir bölümünün de kontrolünü talep edebilirsiniz.

Eğer bir tekne almaya karar verdiyseniz teknenin kontrolu için sörvey yaptırmak daha doğrudur.

Teknenizi satmaya niyetli iseniz, hazırlamak için teknenizi muayene eder ve isterseniz ben hazırlayabilirim.

Ahmet Çelenoğlu

    yat, tekne kontrolu tel
543 494 71 71

    yat, tekne kontrolu email